Hakkımızda

18 Ocak 2008 yılında Eğitim ve Öğretime başlayan Biga Işıklar Sürücü Kursu Kurucu Müdürümüz Aydın IŞIK ,aslen Bigalı'dır. İlk Okulu Biga Dumlupınar İlköğretim Okulunda,orta okul ve liseyi Biga Mehmet Akif Ersoy Lisesinde tamamladıktan sonra Baba mesleği olan kereste ve inşaat malzeme ticaretindede faliyet göstermiştir.

Biga Işıklar Sürücü Kursu M.E.B denetimi altında olan özel bir kuruluştur.Kursumuzda 1.5 yılda yaklaşık 850 öğrenci başvuru yapmıştır,Kursumuzu açmamızdaki amaç saygıdeğer Bigalı hemşerilerimize dürüst ,anlayışlı ,güvenilir, nezih  bir ortamda  profesyonel usta öğreticilermizin eşliğinde eğitim vererek ehliyet almalarını sağlamaktır.

...

Biga Işıklar Sürücü Kursu, 2008 yılında Çanakkale'nin Biga ilçesinde kurulmuştur. Tecrübeli kadrosu ile sektörel gelişmeleri ve değişimleri yakından takip ederek kendini yenileyen gereksinimlere anında cevap veren bir kurs olmuştur.

Modern sınıf ve eğitim araçlarıyla Yenilikçi eğitim anlayışını benimseyerek öğrenci merkezli eğitim veren bire-bir eğitim hizmeti sunan bir kurumdur.

Teorik ders programları hafta içi  düzenlenmektedir. Hafta içi kurslarının teorik ders programları da akşam programı olarak uygulanmaktadır. Teorik ders programının bitiren kursiyerlerimiz Direksiyon eğitim programına alınmaktadır. Önce Simülasyon üzerinde adayın refleksleri belli bir seviyeye getirilir, daha sonra Akan trafikte son model Araçla Direksiyon eğitimleri  direksiyon öğretmenlerince verilmektedir. Direksiyon eğitiminde amaç, her kursiyerin, akan trafik içerisinde rahatlıkla ve zorlanmadan araç kullanabilecek seviyeye gelmesine yardımcı olmaktır.

Ehliyeti olan sürücülere de istekleri doğrultusunda Özel Direksiyon Eğitimi verilmektedir.

Misyonumuz: Trafik ortamında araç ve yaya trafiğini tehlikeye sokmayan güvenli sürücüler yetiştirmek.

Vizyonumuz: Eğitim,Öğretim ve Hizmette sürücü kurslarının öncüsü olmak.